30 października obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W świętowanie włączyła się Pedagogiczna Biblioteka. W czytelni przeprowadzono Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 12 uczniów. Zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania.

W bibliotece szkolnej na wszystkich czytelników czekały słodycze literackie. W tym dniu padł rekord czytelniczy! 30 czytelników wypożyczyło książki.

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyło się szereg konkursów i imprez.

Wszyscy uczniowie otrzymali informujące o różnych imprezach i uroczystościach, które przekazali im łącznicy z biblioteką.

Podczas obchodów Dnia Głośnego czytania odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

Październik obfitował w liczne konkursy czytelnicze.

Wielkim powodzeniem wśród wszystkich uczniów naszej szkoły cieszyła się także akcja „Książki naszych marzeń”.

Uroczyste podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece” i konkursów organizowanych w październiku przez bibliotekę odbyło się 31 października. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Dzięki obchodom tego międzynarodowego święta uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną, a nauczyciele bibliotekarze swoich czytelników.