Głównym wydarzeniem była akademia, która rozpoczęła się na Sali gimnastycznej o godz.12.40. Uroczystość prowadził samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – p. Magdaleną Szymanowska.
Aby poznać nowych świętych Kościoła Katolickiego lub przypomnieć sobie co nieco o świętych, z którymi już mieliśmy okazję się spotkać, wszystkie klasy przygotowały piękne, ciekawe prezentacje. I tak:
Klasa I – prezentowała święte DZIECKO – Antoniettę Meo . Klasa I przygotowała przedstawienie teatralne z własną piosenką. Klasie pomagała p. Emilia Kolanko
Klasa IV – wylosowała kategorię „ŚWIĘTY POLSKI”. Za pomocą prezentacji multimedialnej, krótkiej inscenizacji oraz fragmentów własnej twórczości literackiej uczniowie przedstawili Jana Pawła II
Klasa V – przybliżała świętego z XXI wieku – także Jana Pawła II! Klasą opiekowała się p. Arletta Turek. Młodzież przygotowała profesjonalny film!
Klasa VI – w spektaklu, przygotowanym pod kierunkiem p. Moniki Szymańskiej przedstawiła św. Siostrę Faustynę Kowalską.
Klasa 3A – prezentowała inscenizację i prezentację multimedialną na temat świętego matematyka z XX wieku - św. Maksymiliana Marii Kolbego! To było dla wszystkich wielkie zaskoczenie – okazało się, że ten święty miał wybitne zdolności inżynierskie!
Klasa 3B – wystąpiła w spektaklu o św. Josemaría Escrivá de Balaguer – założycielu Opus Dei -
świętym z kręgu kultury iberoamerykańskiej.

Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały i powstały niezwykłe dzieła. Cała społeczność szkolna przebrała się z aniołów i świętych. Na koniec p. Arletta Turek poprowadziła kilka tanecznych zabaw.

Szkolne obchody dnia Wszystkich Świętych dobiegły końca.
Pamiętajmy, że w życiu każdego z nas jest miejsce na aureolę – miejsce na świętość – tak, jak było to napisane na plakatach, które rozkleiliśmy w szkole. Prawdziwy święty to człowiek nowoczesny, dobry i radosny.
Ksiądz Dyrektor pobłogosławił nam wszystkim i w doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów.