Dzieci z Ukrainy, które są w naszej szkole otrzymały portrety Pana Jezusa Miłosiernego na desce z podpisem w języku ukraińskim: JEZU UFAM TOBIE. To nasz dar przed ich Wielkanocą oraz Świętem Miłosierdzia Bożego bo gdzie jak gdzie ale w Krakowie taki obraz jest najważniejszy.

Na lekcji języka polskiego klasa IV rozwiązywała ... metafory! Poznaliśmy kolejną metodę rozwiązywania ( czyli interpretowania) przenośni.
Najpierw Pani dala mam do przeczytania fragmenty kilku wierszy z metaforami. Potem każdy wybierał tę, która najbardziej mu się spodobała, ale nie wolno było zdradzić nikomu, którą metaforę się wybrało. Potem rysowaliśmy ilustrację tej przenośni. Na koniec zrobiliśmy wystawę naszych prac i zgadywalismy, który obrazek przedstawia daną metaforę: na obrazkach kładliśmy karteczki z nazwiskami autorów wierszy. Właśnie z tych wierszy pochodziły te przenośnie. Okazało się, że wszystkie metafory rozwiązaliśmy prawidłowo!

31 marca odbyły się szkolne rekolekcje, które poprowadził ks. Ryszard Gacek. Uczniowie wysłuchali nauk oraz obejrzeli film o Matce Teresie z Kalkuty. Wszyscy razem uczestniczyli także we Mszy Świętej.