27 lutego obchodzimy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA ks. Franciszka Blachnickiego. Jest to dzień narodzin dla Nieba ks. Blachnickiego.

W tym roku spotkaliśmy się, aby świętować ten dzień podczas szkolnego DNIA WSPÓLNOTY w duchu oazowym. Dlaczego Dzień Wspólnoty? Ponieważ jest to ZNAK JEDNOŚCI. 🥰🥰🥰

Dzień rozpoczęliśmy spektaklem przygotowanym przez Absolwentów Gimnazjum Oazowego ("Gdzie jest ks. Blachnicki?), oraz piosenką o naszym Patronie, następnie każda klasa zaprezentowała swój proporzec, opowiedziała o sobie i zaśpiewała piosenkę. Forma prezentacji była różnorodna: rymowanki, piosenka o klasie, filmik... Najważniejszym przesłaniem jest to, że klasy to małe wspólnoty, które tworzą naszą wspólnotę SZKOŁY OAZOWEJ. ❤️❤️😇😇
Po prezentacji schola zaprosiła nas do wspólnego śpiewania piosenek oazowych, po to by przygotować się na najważniejszy moment świętowania, czyli Eucharystię.
Miłym akcentem był także głos zabrany przez ks. Prałata Jana Bielańskiego, który pogratulował nam ogromnej radości, którą zaprezentowali uczniowie, życząc nam jednocześnie, abyśmy zawsze trzymali się Pana Boga.

"Franciszku Blachnicki bądź nam zawsze bliski..." - słowami tej piosenki prosimy o wstawiennictwo Sługi Bożego dla naszej oazowej szkoły.

 

 

 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: