Józef Piłsudski mawiał:„Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.” 👑  📚

W naszej szkole pamięć o historycznych wydarzeniach naszego narodu zawsze jest mocno akcentowana. 😍Piękne plakaty, wizerunki postaci i cytaty o ojczyźnie już od początku tego tygodnia nie tylko zdobiły szkolne korytarze, ale przede wszystkim przypominały nam o rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 💪 🇵🇱 🇵🇱 
.
👉 Dzisiejsze świętowanie rozpoczęliśmy od akcji #SzkołaDoHymnu śpiewając Hymn Polski.
.
👉 Następnie Koło Teatralne pod czujnym reżyserskim okiem p. Magdaleny przybliżyło nam wydarzenia z 1918 roku i pokazało, co my - żyjący w wolnej Polsce - możemy zrobić dla naszego kraju i jak wyrazić wdzięczność i miłość Niepodległej. 🙌 😊😊
🌱 Dbanie o piękno języka,
🌱sumienna nauka,
🌱interesowanie się losami kraju,
🌱 kultywowanie tradycji,
🌱 szanowanie symboli narodowych,
🌱 gromadzenie pamiątek
To może robić każdy z nas. W końcu P  LSKA - to brzmi dumnie! 🙂
.
👉 Po spektaklu śpiewaliśmy wspólnie kilka pieśni patriotycznych.
👉 Ksiądz Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor przypomnieli nam, jak ważne jest poczucie tożsamości z własnym krajem.
📩📩 Ksiądz odczytał także list, który nasza szkoła otrzymała od Pana Prezydenta Andrzej Dudy. List ten zawierał gratulacje i słowa podziękowania za wzięcie udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", który w ubiegłym roku szkolnym realizowali uczniowie obecnej II klasy. Prezydent dołączył do listu biało-czerwoną flagę i życzył wszystkim uczniom szkoły, aby urzeczywistniały się ich plany i marzenia.
👉 Drugoklasiści zaprezentowali piosenkę o niepodległości, który poznali w ramach realizowanego Tygodnia Patriotycznego i kontynuacji Międzynarodowego Projektu. 🎼🎼 🇵🇱🇵🇱
.
W ramach wspólnego świętowania zostały także ogłoszone dwa konkursy: na klasowy kotylion oraz ciasteczka niepodległościowe.🎗 🍪 🍰
Ich wyniki poznamy niebawem... 🤔

 

Galeria zdjęć: