W środowe przedpołudnie naszą szkołę odwiedziły dzieci z oddziału "Tygrysków" przedszkola A KUKU w Krakowie.
.
Od września większość z nich rozpocznie naukę w I klasie. Nasi Pierwszoklasiści mogli więc sprawdzić się w roli starszych kolegów i koleżanek, którzy pokażą, że czas w szkole jest radosny i ciekawy.
.
Każdy z naszych uczniów opiekował się swoją grupą i trzeba powiedzieć, że wszyscy doskonale sobie poradzili. Nasi uczniowie wraz z przedszkolakami zdobywali sprawności potrzebne do nauki w szkole: 
współpracę, skupienie , uśmiech, ciekawość, koncentrację. 
.
Było kolorowo, zagadkowo i twórczo. Podczas zajęć miały miejsce zabawy z chustą animacyjną, słuchanie wakacyjnego wiersza, a następnie poszukiwania wakacyjnych zagadek ukrytych na szkolnym korytarzu. Po rozwiązaniu zagadek nadszedł czas na wykazanie się kreatywnością podczas malowania wakacyjnych marzeń na folii. 
.
Nie zabrakło także podziękowań, drobnych prezentów, smacznej przekąski i wyrazów wdzięczności - zarówno od naszych uczniów jak i przedszkolaków, którzy opuszczali mury szkoły w doskonałych humorach. Mamy nadzieję, że z taką samą radością ponownie przekroczą je we wrześniu.