Z dumą możemy pochwalić się pierwszym certyfikatem, który uczniowie klasy I otrzymali w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: „Piękna Nasza Polska Cała”.  Projekt ten jest realizowany także jako innowacja.

Jakie zadania realizowaliśmy w marcu?

* „Bohaterzy z sąsiedztwa” - zorganizowaliśmy w klasie wystawę przedstawiającą bohaterów z sąsiedztwa. Mamy ich całkiem sporo, wybraliśmy więc tylko kilku, ale za to potrafimy wymienić przynajmniej trzech bez podpowiedzi; 

 * „Mówimy po krakosku”- założyliśmy ilustrowany słownik krakowskich regionalizmów, który wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko u pierwszoklasistów, ale także wśród uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Jedna z klas ósmych sąsiadującej z nami szkoły podstawowej mogła go także przejrzeć w ramach swojej godziny wychowawczej; 

 * „Polska Wiosna” - uczniowie całkowicie samodzielnie, według własnego pomysłu i z wykorzystaniem przyniesionych przez siebie materiałów, wykonali pracę grupową: "Polska Wiosna"


* „Tu moje miejsce, tu mój dom – ślemy pozdrowienia z miasta królów polskich”–to zadanie połączyliśmy z akcją „Wielka mapa Polski”, do której przystąpiliśmy. Rozmawialiśmy o naszym mieście, jego zabytkach, przyrodzie, okolicy i ulubionych miejscach. Następnie napisaliśmy pocztówki z pozdrowieniami z Krakowa - miasta królów polskich i smoka wawelskiego.

Za nami prawie koniec kwietnia i kolejne zrealizowane zadania.  Każde przynosi nam nowe doświadczenia i małe radości. Mamy nadzieję, że niebawem pochwalimy się kolejnym certyfikatem!