„Wielka Mapa Polski” to akcja wymiany pocztówkowej pomiędzy klasami I – III, organizowana przez WSiP. Ma na celu nie tylko wzajemną wymianę pozdrowień, ale także kształtowanie umiejętności pisania listów i pocztówek, orientowanie się na mapie czy wyszukiwanie informacji o innych regionach. Walorów edukacyjnych takiej akcji jest co niemiara, dlatego nasi Pierwszoklasiści z ochotą do niej dołączyli!

Uczniowie otrzymali już kilka pocztówek. Najpierw odszukiwali miejscowości na mapie, którą otrzymali w ramach akcji, a następnie dowiadywali się ciekawostek na temat danego miasta. Kolejnym etapem było pisanie pocztówek. I chociaż nasi Pierwszoklasiści wciąż poznają nowe litery, z nieukrywaną ciekawością i radością podjęli się tego wyzwania. Jak na pierwszy raz poradzili sobie wspaniale! Sami zobaczcie!

Na pierwszych zajęciach związanych z akcją nauczyli się, co powinno znaleźć się w pocztówce. To jednak nie koniec. Co jakiś czas wciąż dostają nowe pozdrowienia, dlatego sami również będą wysyłać je innym. Niebawem nauczą się adresować wysyłane kartki, a kiedy tylko pogoda będzie dopisywać, wybiorą się na spacer, żeby wraz z pozdrowieniami móc przesłać innym uczniom kilka ujęć ze swojego miasta – takich…samodzielnie wykonanych. W końcu mieszkając w  mieście królów polskich i smoka wawelskiego jest się czym chwalić.