Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? Czy można przechodzić przez pasy na migającym zielonym świetle? Jak udzielić komuś pierwszej pomocy i pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego?

Nasi najmłodsi uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego brali udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka –  największym w Polsce programie o tematyce bezpieczeństwa.

W czasie zajęć poznawali zasady bezpiecznego zachowania w czterech sferach:  na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Zajęcia okazały się na tyle ciekawe, że prowadzone po lekcjach zjednywały sobie uczniów innych klas, którzy chętnie dołączali do naszych Pierwszoklasistów. Końcową częścią programu było rozwiązanie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa – oczywiście korzystając z Internetu. Klasa I poradziła sobie z tym zadaniem doskonale!

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła otrzymała potwierdzenie udziału w Programie, a uczniowie klasy I mogą pochwalić się imiennymi certyfikatami (stąd dzielimy się tą informacją dopiero dzisiaj, kiedy mamy dowody) Od teraz w razie porad i konsultacji zapraszają do sali 101.