W poniedziałek 4 marca w naszej szkole odbył się szkolny kiermasz ciast domowych. Specjalnie przygotowany na tę okazję, stół w holu głównym szkoły zapełniał się stopniowo coraz to nowymi wypiekami, Organizatorami akcji byli młodzi wolontariusze działający w szkolnej Diakoni Miłosierdzia. Ciasta przygotowali rodzice, pracownicy szkoły, ale jak się okazało sami uczniowie. Za co gorąco im dziękujemyNa naszym kiermaszu królował nie tylko okazały królewiec. Zapachem i kolorem barw przyciągały kupujących babeczki, mufinki, pączki, serniki, oraz wspaniałe szarlotki, biszkopty, tiramisu i wiele innych słodkościByło to pierwsze w dziejach naszej szkoły tego typu przedsięwzięcie. Ciasta sprzedawane były na każdej przerwie, a wybierać było w czym. Wszyscy chętni mogli nabyć swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu, a pierwszym łasuchem okazał się sam Ksiądz Dyrektor. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, za co bardzo dziękujemyWszystkim, którzy ciasta upiekli oraz tym, którzy te ciasta kupili. Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy kwotę, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na wsparcie 33 letniej pani Moniki, matki trójki dzieci, której stan neurologiczny w związku z pęknięciem naczyniaka jest bardzo ciężki.
Już teraz myślimy o kolejnej akcji charytatywnej, która wesprzyjmy potrzebujących.