27 lutego z okazji DNIA PATRONA naszej OAZOWEJ szkoły - ks. Franciszka Blachnickiego - udaliśmy się całą szkołą na mszę świętą, a następnie wyruszyliśmy do miejsc w Krakowie związanych ze Sługą Bożym. W grze terenowej "Wejdź w buty Patrona" uczestniczyli wszyscy uczniowie, podzieleni na grupy.

Naszym celem była Centrala Ruchu Światło-Życie, Kuria Archidiecezji Krakowskiej, czy Seminarium. W każdym miejscu mieliśmy konkretne zadania tj. ułożenie puzzli, przeprowadzenie wywiadu, odpowiedzi na pytania (czasem niełatwe, trzeba było szukać kogoś kto by nam pomógł znaleźć na nie odpowiedź). Ważną częścią gry terenowej była modlitwa tzw. "różańcem z dopowiedzeniami", w której oddaliśmy Jezusowi przez ręce Maryi Ruch Światło-Życie.

W Centrali Ruchu Światło-Życie obejrzeliśmy teledysk o ks. Blachnickim, który nagrali rok temu nasi uczniowie. Kupiliśmy także prezenty w Diakonii Słowa (to było jedno z zadań), a przede wszystkim spędziliśmy czas ze wspaniałymi ludźmi, którzy żyją charyzmatem Ruchu na co dzień - poznaliśmy Moderatora Ruchu Archidiecezji Krakowskiej ks. Ryszarda Gacka, który opowiadał nam o tym kiedy rozpoczął swoją przygodę z OAZĄ i zachęcał do letnich rekolekcji.

Wczorajszy dzień był dla nas okazją do wspólnego spędzenia czasu na modlitwie, zabawie i gromadzeniu wiedzy o ks. Blachnickim, po to by opowiadać o Nim naszym kolegom i koleżankom.