6 grudnia odbyło się w naszej szkole wspólne pisanie listów do chorych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta. Nad wszystkim dzielnie czuwali uczniowie klasy pierwszej.

Pisaliśmy listy do Wiktorii, Pawełka i Filipa – dzieciom, które mimo swojego młodego wieku, większość życia spędziły w szpitalu. Każdy z adresatów mógł w ten sposób dodać otuchy małym bohaterom, jak również złożyć im szczere życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję! Wycinali, wyklejali, a słowa zapisane na kartkach były bardzo budujące i wywołujące uśmiech na twarzy. Ci, którzy nie mogli być obecni w tym dniu, mieli okazję wrzucić stworzoną przez siebie kartkę do specjalnego marzycielskiego pudełka.

17 grudnia pierwszoklasiści podsumowali akcję. Policzyli i posegregowali kartki, a do każdego z dzieci napisały jeden wspólny list, w którym poinformowali je o zorganizowanej przez siebie akcji. Nasi najmłodsi uczniowie nauczyli się przy tej okazji adresować koperty. Wiedzą też, że w zwrotach grzecznościowych należy stosować wielką literę.

Mamy nadzieję, że wysłane kartki sprawią odbiorcom wiele radości. Jesteśmy przekonani, że niebawem powtórzymy akcję Marzycielskiej Poczty.