Uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli nowy tydzień od świętowania. Obchodzili oni Dzień Pluszowego Misia. Jest to bardzo sympatyczne i znane na całym świecie święto, a przypada dokładnie 25 listopada. Wtedy to powstała pierwsza maskotka. Pierwszą klasę również odwiedziły małe i duże puszyste pluszaki. Już o 7:20 w świetlicy szkolnej rozegrał się spontaniczny pluszakowy mecz. Ale dobra zabawa nie skończyła się wraz z dzwonkiem o 8:00.

Nasi Pierwszoklasiści poznali już historię pluszowego misia, więc dzisiaj tylko sobie ją przypomnieli. Doskonale potrafili wymienić misie znane z bajek, kreskówek i opowiadań. Następnie uważnie słuchali informacji o prawdziwych niedźwiadkach – ich wyglądzie, cechach  i upodobaniach kulinarnych. Wszystko po to, żeby potem zmierzyć się ze sobą w quizie.

Kolejno rozwiązywali misiowe zadania: odczytywali jakie wyrazy powstaną z poplątanych literek, a potem dzielnie zapisywali je w liniaturze. Obejrzeli także pouczającą historię misia Paddingtona. Na zajęciach z edukacji matematycznej próbowali swoich sił w misiowej grze kostkowej, memorach i matematycznych zagadkach z poznanymi liczbami. Pomógł im w tym bagaż matematyczny, w którym każdy ma swoje różnokolorowe liczmany: kostki, fasolki, muszelki, klocki.

Przerwę umilił im poczęstunek. Oczywiście w 100% misiowy.  Na koniec nasi Uczniowie wzięli udział w zawodach, w których kontrolować musieli swój oddech, prawidłową postawę ciała, koordynację wzrokowo-słuchową i współpracę w grupie. Wykonywali także swojego wymarzonego misia...plastelisia. Nie obyło się też bez zabaw: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Niedźwiadkowy uścisk” i „Wyprawa do lasu”. Przerwy umilała nam misiowa muzyka.

To był bardzo udany dzień!