9 listopada 2018r. o godz. 11.11. cała społeczność szkolna rozpoczęła obchody ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. W tym czasie szkolny zastęp harcerski pełnił wartę honorową przy fladze narodowej.

Po odśpiewaniu Hymnu Dyrekcja poczęstowała nas smacznymi ciastkami.

Następnie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie Samorząd Uczniowski poprowadził uroczystą akademię.
Najpierw Wiceprzewodnicząca Szkoły powitała zebranych słowami: „Szanowni Państwo! Szanowny Księże Dyrektorze, Szanowna Siostro Wicedyrektor, Szanowni Goście, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie! Witam serdecznie wszystkich, zgromadzonych na szkolnej uroczystości obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.To wyjątkowy dzień, podczas którego świętujemy wolność naszej Ojczyzny, a poprzez to wyrażamy radość z powodu naszej osobistej wolności. Ta wolność, wywalczona przed stu laty przez polskich bohaterów, pozwala nam teraz uczyć się, rozwijać życiowe pasje i zainteresowania. Dzięki niej możemy być ludźmi spełnionymi oraz nowoczesnymi obywatelami.”
Następnie aktorzy ze Szkolnego Koła Polonistyczno – Teatralnego zaprezentowali sztukę o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Na koniec ogłoszono wyniki konkursów o tematyce niepodległościowej: historycznego i literackiego oraz Konkursu Pięknego Czytania.
Podczas akademii często rozbrzmiewały pieśni legionowe i patriotyczne.
Harcerze kolejny raz zaciągnęli wartę honorową przy Fladze Państwowej.

Odśpiewaliśmy Rotę, pomodliliśmy się za poległych polskich bohaterów, a Wiceprzewodnicząca Szkoły pożegnała wszystkich słowami:
„Szanowna Dyrekcjo, Szanowni Goście, Rodzice i Uczniowie. Szkolna uroczystość z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoim trudem i zaangażowaniem przyczynili się do jej uświetnienia. Mamy nadzieję, że nasza Ojczyzna z dnia na dzień będzie piękniejsza, lepsza, mocniejsza. Pamiętajmy, że zależy to od nas! Pamiętajmy o wszystkich bohaterach, którym zawdzięczamy naszą wolność narodową! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!”

Samorząd uczniowski