11 listopada 2018 mija 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła również  włączyła się w obchody upamiętniające to wydarzenie, które jest jednym z najważniejszych świąt narodowych. Na korytarzach naszej szkoły zagościła  wystawa przygotowana przez IPN.

Wystawa prezentuje „Ojców Niepodległości”: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Plansze zawierają  nie tylko  krótkie biogramy postaci, a także interesujący wybór fotografii archiwalnych. 

Ponadto  mapa Polski z lat 1918-1923 ukazuje  proces kształtowania się polskich granic, a  kalendarium  przybliża nam najważniejsze wydarzenia proces odbudowy państwowości.

Ciekawym uzupełnieniem wiedzy naszych uczniów  będzie  wykład pracownika krakowskiego oddziału  IPN dotyczący  walki Polaków o niepodległość. Wykład będzie  poszerzeniem treści omawianych podczas lekcji historii dlatego skierowany będzie  do  uczniów klas III gimnazjum.

O kolejnych inicjatywach realizowanych w naszej szkole w 100 lecie odzyskania niepodległości będziemy informować na bieżąco.